Aktualności

Publikacja

24.11.2021

Poniższy materiał wideo zawiera informacje na temat profilaktycznych programów zdrowotnych współfinansowanych przez Europejski Fundusz Społeczny w województwie zachodniopomorskim. 

Wywiad

16.01.2021

Pan Andrzej Stencel udzielił wywiadu programowi telewizyjnemu Polsat News na temat zgłaszalności na badania mammograficzne w czasie Pandemii i sytuacji finansowej małych podmiotów leczniczych. 


Noc Muzeów

19.05.2018

Podczas Nocy Muzeów wszystkie zainteresowane Panie, które są w wieku uprawniającym do wykonania badania mammograficznego (od 35 lat) będą mogły się bezpłatnie przebadać w mammobusie. Przy czym jeżeli Panie są w wieku 50 – 69 lat badania będą prowadzone w ramach populacyjnego programu profilaktyki raka piersi finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia, w ramach którego badania można robić co dwa lata. Mammobus będzie ustawiony przy budynku Ministerstwa Zdrowia, przy ul. Kapucyńskiej, w godzinach 14-22. Panie chcące się przebadać powinny zabrać ze sobą dowód osobisty. 

Główna siedziba Ministerstwa Zdrowia przy ul. Miodowej 15 będzie dostępna dla zwiedzających od godziny 18.00 do 24.00. Każda grupa będzie zwiedzać zabytkowy gmach w towarzystwie zawodowego przewodnika, który opowie o ciekawej historii budynku. Ostatnia grupa rozpoczyna zwiedzanie o godz. 23.00.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie Ministerstwa Zdrowia.DO GÓRY